Jak spojit klasický styl s moderním

Každý apartmán je zařízen ve specifickém stylu. V dnešní době stále více lidí volí buď klasický styl, nebo skutečně moderní. Nabízí se však otázka, zda by bylo možné oba styly spojit do jednoho? Ukazuje se, že ano. Pokusíme se navrhnout, jak to udělat, abychom získali opravdu zajímavý efekt.

V první řadě by si každý, kdo se rozhodne tyto dva styly spojit, měl uvědomit, že jsou zcela odlišné. K vytvoření elegantního, zajímavého a hlavně bez chaosu tedy interiéru potřebujete velkou intuici.

Výběr dominantního stylu

Jde o první a zároveň nejdůležitější krok, který je potřeba udělat, abychom si zařídili krásný byt, ve kterém se snoubí moderní styl s tím klasickým. Musíte pamatovat na zachování dokonalých proporcí. Dobrým řešením je začít s klasickými, jasnými barvami.

Ideální je béžová, šedá a bílá. Do interiéru vnesou nejen klid a harmonii, ale také opticky zvětší. Poskytují také dokonalé zázemí pro klasický i moderní nábytek a doplňky.

Barevné akcenty

Dominantní klasické a mírně neutrální barvy vždy vyžadují přidání barevných akcentů. Můžete vsadit na ty odkazující k modernímu stylu – pak to bude například stříbrná – nebo se rozhodnout pro klasické. V tomto případě si dokonce můžete vybrat červenou, která do interiéru vnese oheň, vášeň a velké emoce.

Paleta barev je dnes téměř neomezená – výrobci nábytku, doplňků a dokončovacích výrobků nám dávají z čeho vybírat.

Nábytek v jednom stylu

Při rozhodování o kombinaci klasického stylu s moderním je třeba pamatovat na to, že nábytek má reprezentovat pouze jeden styl. Je nepřijatelné umístit do místnosti klasickou pohovku a moderní nástěnnou skříň. Toto připojení se nezdaří. Jiné je, když máme v obývacím pokoji skutečně moderní koberec a sestavu klasického nábytku, která může odkazovat i na retro styl.

Zajímavým postupem je držet se pravidla: když klasický nábytek, tak moderní doplňky. A naopak. To vždy zajistí dokonalý efekt a zároveň dá jasné mantinely pro uspořádání interiéru.

Různé materiály

Klasický i moderní styl mají typické materiály. Vyplatí se je poskládat do jednoho interiéru. Výborně působí například kombinace moderní terakoty s klasickým, surovým dřevem, které je neodmyslitelným prvkem skandinávského stylu.

Kov se hodí i ke dřevu, které je běžným prvkem interiérů zařízených v moderním stylu.

Klasické a moderní styly jsou jako oheň a voda. Liší se opravdu ve všem: v barvách, materiálech, ve způsobu výroby doplňků. Zdánlivě by se zdálo, že vytvořit ideální interiér kombinací těchto dvou stylů je prostě nemožné. Mezitím se ukazuje, že k vytvoření krásného, ​​elegantního interiéru a především úniku z léta známých schémat stačí dodržovat jen pár jednoduchých tipů.