Dejte si záležet na detailech – tedy na elegantním provedení kuchyně

Správně a vkusně dokončená kuchyně získává dvojí význam – je nejen místem pro společnou přípravu jídel a jejich konzumací, ale také výkladní skříní hostitele domu. Kuchyně už dávno není jen baštou gastronomie a stala se pulzujícím srdcem domova a rodiny v něm žijící. Zde je několik tipů pro elegantní dokončení kuchyně!

Kuchyňská deska vs. stěna

Pokud se vzdáme módního ostrůvku za tradiční desku, měli bychom se starat nejen o jeho vzhled, ale také o místo, kde se setkává se stěnou. Právě sem padají oči hostů, takže je to ideální místo, kde přidat akcent, který podtrhne, jak skvěle spolupracují pracovní deska a stěna. Mohou to být klasické keramické obklady, elegantní sklo nebo většinou lidmi podceňované tapety. V případě obkladů současné trendy říkají, že čím jsou minimalističtější, tím lépe. Složité vzory a gastronomické symboly jsou minulostí. V současné době se oceňují jednoduché hladké dlaždice s velkými rozměry. Sklo není tak odolné jako dlaždice, protože se často rozbije, zejména při kontaktu s tvrdými a velkými hrnci nebo pánvemi. Je však mnohem efektivnější, protože jeho povrch odráží obraz.

Tapeta do kuchyně, ač to zní extravagantně a odvážně, nemusí znamenat vyhozené peníze. Samozřejmě je vystaven poškození mnohem více než jiné materiály, ale jeho ochranou skleněnou tabulí dosáhnete úžasného efektu.

Ušlechtilé dýhy

Dýhy jsou skvělým nápadem pro dokončení kuchyně v jakémkoli stylu. Přestože je dýha obvykle spojována s klasickými interiéry nebo nábytkem vyráběným v 80. a 90. letech ve východní Evropě, v dnešní době dokáže mnoha kusům nábytku osvěžit a dodat druhé mládí. Zastaralé lepicí dýhy se již používají velmi zřídka, protože v jejich případě byl efekt velmi slabý a závislý na příliš mnoha náhodných faktorech, např. na lepidle použitém výrobcem. V současné době se dýhy dodávají v mnoha variantách a jejich aplikaci provádějí příslušní odborníci. Obzvláště cenné jsou přírodní dřevěné dýhy používané k renovaci nebo stylizaci čel nábytku. Správně vybrané a sladěné dýhy dokážou nejen osvěžit kuchyni odsouzenou k renovaci,

Živé zelené akcenty

Akcenty živé zeleně jsou dokonalým zakončením, které dodává eleganci moderním interiérům. Mohou se objevit ve formě hrnkových rostlin, například bylin vystavených na okenním parapetu nebo pracovní desce. Odvážní mohou vyzkoušet stěnový panel celý pokrytý zelení, tzv vertikální zahrada. Jde nejen o inovativní způsob dekorace, ale také o praktickou nádobu, ve které zajistí neustálý přístup k čerstvým bylinkám a květinám.