Interiér v holandském stylu

Češi jsou stále ochotnější inspirovat se neobvyklými nápady pro interiérový design s ohledem na nejnovější trendy. Velmi módní jsou interiéry v holandském stylu, ve kterých se do popředí dostávají přírodní materiály, prostorné pokoje a výrazné barvy. A i když se některé vlastnosti tohoto typu uspořádání zdají být vzájemně vylučující, ve skutečnosti se dokonale doplňují a pomáhají vytvářet harmonický holandský interiér.

Obývací pokoj v holandském stylu

Srdcem holandského bytu je obývací pokoj, kde členové domácnosti tráví volný čas. Je velmi důležité, aby návrh domu zohlednil poměrně velkou plochu tohoto interiéru. Prostorný obývací pokoj dokonale zapadá do předpokladů holandského stylu, ale neméně důležité je osvětlení celé místnosti. Stojí za to přemýšlet o správném počtu oken ve fázi návrhu – aby byl obývací pokoj světlý a útulný. S pomocí architekta se snadno postaráme o prostor, který budeme schopni zařídit v souladu s holandskými trendy.

V obývacím pokoji nesmí chybět místo pro pohodlnou sedací soupravu – hodit se bude například modulární pohovka. Čalounění by se mělo držet v klidném tónu – skvělou volbou budou barvy béžová, bílá, hnědá, zelená nebo šedá. To však neznamená, že by obývací pokoj v holandském stylu měl být bez intenzivních odstínů – nic nemůže být horší! Tlumenou lenošku lze oživit barevnými doplňky – originálním designem mohou vyniknout i oranžové, červené nebo zelené polštáře.

Interiér v holandském stylu – co byste si měli pamatovat

Architekti připravující komplexní návrh domu plánují i ​​elektroinstalaci – s ohledem na holandské uspořádání se vyplatí předem zvážit optimální umístění svítidel. V bytě v holandském stylu hraje velmi důležitou roli osvětlení – jak v podobě horních lustrů či jiných stropních variant, tak nástěnných a podlahových zařízení nebo menších bodů vyzařujících světlo.

U dekorativních doplňků je nejlepší zaměřit se na ruční práce. Pletené koberečky, přikrývky nebo polštáře lze kombinovat s přírodním proutím. Nizozemské uspořádání by nemělo být oproštěno od industriálních trendů – v tomto ohledu se vyplatí sáhnout po měděných svítidlech nebo kovových konstrukcích židlí.

Skvělým doplňkem mohou být i dekorace z nezpracovaných surovin. V takových interiérech hraje často hlavní roli dřevo v různých podobách. Rovněž stojí za to zajistit, aby návrh nemovitosti zahrnoval přítomnost krbu.

Díky správně sladěnému nábytku, dekoracím a dokončovacím prvkům si snadno zařídíte byt v holandském stylu. Přírodní suroviny lámané industriálními akcenty pomáhají vykouzlit opravdu útulnou atmosféru. V tomto úkolu je také nenahraditelná hra s barvami – tlumené barvy lze rozbít originálními vzory. Nelze popřít, že odpočinek obklopený krbem, dřevem, proutím a vlněnými copánky je mimořádně příjemný.