Interiéry inspirované cestováním

Ach, cestování! Kdo by nemiloval hřejivé paprsky slunce, šum mořských vln a zlatavý písek na pláži? Prázdninová sezóna sice teprve začíná, ale prázdninovou atmosféru si můžete užívat po celý rok. Jak to udělat? Odpověď je velmi jednoduchá: vyzdobte si byt v cestovním stylu! Bez ohledu na to, zda se během dovolené vydáte na hory, k moři nebo navštívíte jiná města, krásné vzpomínky si můžete uchovat déle. Aby vás prázdninová bezstarostnost a dobrá nálada nikdy neopustila, umístěte do svého domova cestovní akcenty.

Prodloužit si léto a vrátit se k prázdninovým vzpomínkám lze různými způsoby. Někteří přinášejí nástěnné dekorace, jiní různobarevné fotografie nebo magnetky na ledničku – takové drobné akcenty zároveň vyvolávají příjemné vzpomínky a vybízejí k dalšímu cestování. Co takhle zařídit dům v cestovním stylu? Jak to udělat?

Jak zařídit domov v cestovním stylu

Kolik stran a zemí světa, tolik nápadů na zařizování domova v prázdninovém klimatu. Italské pláže, řecké domy, francouzský šik, arabská sytost barev – každý si při cestování najde malý, inspirativní přízvuk, který by rád vložil do svého domova. Vyberte si jeden konkrétní leitmotiv, například písečné pobřeží, světové metropole, svou oblíbenou zemi na mapě a zamyslete se nad tím, jakou barevnou paletu si s nimi spojujete. K moři jsou to samozřejmě azurové a zlaté odstíny, na hory modrá obloha a šedá a do velkoměsta – černá, bílá, červená nebo oranžová.

Zamyslete se také nad tím, čím se daná země či region odlišuje od ostatních: Provence je samozřejmě levandule, jemná fialová a jemné doplňky. Země Orientu jsou spojeny se zlatem, pohádkovými obrazy a výraznými barevnými kombinacemi: černá, červená, hnědá. Pokud jste fanouškem „městských džunglí“, volte dynamické barvy nebo dekorace spojené s daným městem. Londýn má své dvoupatrové autobusy, Paříž Eiffelovu věž, Šikmou věž v Pise… Určitě máte na svém seznamu místo na světě, kde jste se cítili výjimečně – přeneste si tento pocit do svého domova!

Domov inspirovaný cestováním

Díky domácímu uspořádání v cestovním stylu budete mít svět na dosah ruky. Prázdninovou atmosféru nejsnáze navodíte vhodnými doplňky, jako jsou nástěnné dekorace, obrazy, figurky nebo dekorativní prvky nádobí. Stejně dobře fungují fototapety nebo plakáty: díky nim můžete kdykoli přesunout své myšlenky na výjimečné chvíle strávené na výletě!

Pokud však nejste rozhodnuti, v jakém stylu byste si chtěli zařídit interiér svého domova (nebo seznam míst k návštěvě stále není uzavřen!), můžete zkusit malý mišmaš zemí a kultur. Možná vintage mapy světa, dekorace připomínající staré cestovní kufry nebo grafika zobrazující největší města světa ze vzdálených dob? Skvěle poslouží i lampy ve tvaru koule, kompas nebo dalekohled na psacím stole či poličce. Nechte se inspirovat kultovním románem Julese Verna a cítíte se jako hrdinové z „Cesta kolem světa za 80 dní“ – a ze svých dalších cest si přivezte doplňky, které si můžete dát do svého domova!