Jak pečovat o laminátovou podlahu

Laminátová podlaha patří v současnosti k nejčastějším volbám do domácnosti. Stejně jako jiné typy podlah i laminát vyžaduje správnou péči. Díky ní si zachová svůj dokonalý vzhled i po letech používání.

Jak čistit laminátovou podlahu

Laminátovou podlahu můžete zametat i vysávat. Při zametání však sáhněte po koštěti s měkkými štětinami, které ji nepoškrábou. Můžete použít také suchý mop. Pokud se chystáte vysávat, vyjměte nástavec se štětinami.

Při mytí používejte navlhčený a dostatečně vyždímaný mop spolu s čistícími prostředky pro laminát. Nevhodné jsou vosk a leštidla. Myslete na to, že laminátová podlaha nesnese mnoho vlhkosti. Pokud na ní zůstane po umytí stát voda, otřete ji. Jinak byste riskovali její poškození a změnu barvy. I během běžného provozu domácnosti dávejte pozor na vylité tekutiny. Bude třeba je vždy rychle otřít. Nežádaná vlhkost může vzniknout také ve vstupní hale. Ke dveřím proto umístěte podložku, na které se vždy vyzujete. Myslete i na stékající vodu z deště nebo sněhu po odložení bot.

Laminátová podlaha a škrábance

Na laminátovou podlahu berte ohled i při koupi nábytku. Do pracovny či dětského pokoje vyberte židli s měkkými kolečky. Poškrábat ji mohou také kuchyňské židle. Abyste tomu předešli, přidejte na ně nábytkové podložky. Podložky můžete přidat také na stůl a větší kusy nábytku. Pro ty, kteří mají psa nebo kočku, je zde ještě jeden tip. Poškrábání podlahy zabráníte častějším stříháním jejich drápků.

Oprava drobných poškození

Malá poškození a škrábance můžete opravit i sami – budete k tomu potřebovat jen sadu na opravu laminátové podlahy. Pokud by došlo k bobtnání části podlahy nebo jinému rozsáhlejšímu poškození, opravu bude lépe přenechat odborníkům.