Jak zařídit exkluzivní koupelnu

Koupelna v domě je zvláštní místo. Právě v ní začínáme každý svůj den a hledáme i chvilku odpočinku, například horkou koupelí. Při zařizování luxusní koupelny berme v úvahu nejen praktické, ale i estetické ohledy. Díky krásné koupelně se budeme cítit výjimečně a potěší všechny hosty. Stojí za zvážení barev a uspořádání jednotlivých prvků v tomto prostoru a použití těch nejkvalitnějších materiálů, které nám budou sloužit dlouhá léta.

Velká koupelna pro dva

Ve velké koupelně stojí za to věnovat pozornost velikosti sprchové kabiny. I když se nerozhodneme pro dvojitou vanu, postarejme se o zvětšenou sprchovou kabinu. Skvěle fungují chatky s plochým brouzdalištěm nebo zděné chatky, které jsou od ostatního prostoru odděleny pouze dveřmi. Taková kabina se bude zdát velká a prostorná.

Nezapomínejme ani na stěnu, kterou lze různě aranžovat, například vytvořením zápichů pro kosmetické produkty. V současnosti jsou nejmódnější velké obklady v tmavých barvách nebo šedé. Snem každého páru je obrovská vana, která vypadá krásně samostatně stojící. Velmi často mají područky, které vedou k maximální relaxaci.

Minimalistická bílá

Pokud chceme vytvořit nadčasovou, minimalistickou koupelnu, sáhněme po bílé. Bílá koupelna bude vždy působit mimořádně svěže a rozlehle. Máme-li možnost vybudovat větší koupelnu, rozdělme ji na dvě části – sanitární a vanovou s umyvadlem, bidetem a WC a mokrou část s vanou a sprchovým koutem. Díky tomuto řešení se budeme cítit pohodlně a pohodlně.

V každé koupelně by neměly chybět koupelnové doplňky, které usnadňují skladování a udržování pořádku, ale zároveň hrají prim při zařizování interiéru. Nezapomínejme ani na doplňky – květiny, svíčky, ručníky, a dokonce i nádobky na kosmetiku.

Abychom zvýšili standard koupelny, vytvořme v našem domě samostatnou místnost pro praní a sušení prádla. Vůně pracího prášku, zvuky pračky a sušení prádla nebudou v elegantní koupelně působit příliš „štíhle“.

Koupelna ve stylu glamour

Pokud přemýšlíte o něčem opravdu originálním – zkuste si zařídit koupelnu v glamour stylu. Co charakterizuje takový dekor? V první řadě barevné doplňky a designové předměty.

Na začátek zvolte leštěné keramické obklady – nemusíte se vyhýbat výrazným barvám. Použijte kamennou desku pod umyvadla a vyberte radiátor originálního tvaru.

V dnešní době máme to štěstí, že nám obor nabízí opravdu obrovské množství nejrůznějších doplňků – pojďme je využít a zařiďte si opravdu unikátní koupelnu. Ústředním místem v každé koupelně je zrcadlo – zarámujme ho do ozdobného rámu, který mu dodá nový originální charakter. Nezapomeňte na barevné koberce a osvětlení.

Použijte co nejvíce lamp, svícnů a svíček. Aby byla koupelna opravdu okouzlující, můžete najít nadýchaný koberec v tmavé barvě, například vínové. Koupelna je dobrým místem pro zavěšení vašich oblíbených obrazů nebo fotografií, nad jejichž krásou můžeme při dlouhých koupelích rozjímat.