Aerolinky Turkish Airlines si od Airbusu objednaly 220 letadel

Turecká letecká společnost Turkish Airlines si objednala 220 letadel od evropského výrobce Airbus. Oznámila to společnost Airbus v tiskové zprávě, nezveřejnila však hodnotu objednávky. Podle katalogových cen, které od roku 2018 nebyly aktualizovány, činí hodnota zakázky 42,7 miliardy dolarů, tedy zhruba 960 miliard korun.

Zakázka zahrnuje 150 letadel A321 a 70 letadel A350. „Tato investice je zásadním mezníkem v dalším rozvoji tureckého sektoru letecké dopravy,“ uvedla společnost Turkish Airlines. Modernizací svého leteckého parku prostřednictvím efektivnějších a ekologičtějších letadel upevňujeme svou přední pozici v globální letecké dopravě a přispíváme k důležitosti Turecka jakožto leteckého uzlu.

Společnost Airbus uvedla, že nová zakázka posiluje její dlouholeté partnerství se společností Turkish Airlines i s celým tureckým odvětvím letecké dopravy. Zakázka podle ní ukazuje „odvážnou vizi“ firmy Turkish Airlines.

Turkish Airlines, Inc. jsou národní leteckou společností Turecka se sídlem v Istanbulu, provozující síť linek do 292 destinací. Hlavní základnou společnosti je Atatürkovo letiště Istanbul, další jsou Mezinárodní letiště Ankara-Esenboğa a Mezinárodní letiště Sabiha Gökçen.