Cihlové domy, proč jsou tak oblíbené

Domy postavené zděnou technologií jsou u nás stále nejoblíbenějším bydlením. Je za nimi mnoho výhod. Objevte výhody zděných domů a zjistěte, co technologie cihel nabízí.

Kde se vzala obliba zděných domů mezi Čechy

Oblibu cihlových domů v Česku ovlivňuje mnoho faktorů. Především mentalita našich krajanů, která je hluboce zakořeněna v tradici. Zděné domy jsou stabilnější, odolnější a masivnější, což dává možnost vytvořit místo pro život našim dětem, vnoučatům a možná i pozdějším generacím.

Navíc my jako Češi se obecně neradi stěhujeme a často první dům, který postavíme, je zároveň i ten poslední. Proto rozhodnutí postavit něco stabilního a extrémně odolného. Technologie zednictví nám dává právě tuto příležitost.

Domy postavené zděnou technologií se vyznačují především dlouhou životností a mimořádně pevnou a odolnou konstrukcí. Stále jde o jednu z nejoblíbenějších technologií dostupných na trhu, díky které je zjednodušený přístup ke službám firem specializovaných právě na zděné domy a dostupné ceny.

Rozdělením této technologie výstavby domů na detailnější faktory je vidět, že jedním z nejoblíbenějších materiálů, který Češi volí, jsou klasické keramické duté cihly nebo pórobeton. Jedná se o materiály, které mimořádně dobře odolávají všem povětrnostním a terénním podmínkám.

Výhody zděných domů

Jednou z nejoblíbenějších výhod této technologie je odolná, pevná konstrukce, vhodně přizpůsobená povětrnostním podmínkám v Polsku. Díky stabilitě této konstrukce lze bez problémů postavit zděný dům jak v choulostivé nížině, tak v mnohem náročnějším terénu i na horách.

Taková technologie se také nebojí extrémních povětrnostních podmínek, vysokých i velmi nízkých. Teplota nemá vliv na konstrukci těchto domů. Jejich stěny dokonale udržují teplo, díky čemuž se dům ochlazuje velmi pomalu, a tím – náklady na vytápění nejsou extrémně vysoké.

Další důležitou výhodou zděných domů je jejich požární odolnost a voděodolnost. Cihlové domy navíc umožňují z architektonického hlediska použít zajímavá řešení a variace uspořádání, v projektu netradiční a originální, které dodají domu jedinečný přesah.

Přestože technologie cihel není nejlevnější, výsledný efekt za vynaložené peníze stojí. Na trhu stavebních služeb je asi nejjednodušší najít stavební firmu specializovanou na výstavbu zděných domů. Díky tomu si můžeme objednat několik ocenění naší investice a vybrat si to nejvýhodnější. Větší počet stavebních firem znamená i kratší čekací doby pro tým, a tím rychlejší zahájení stavby.

Komfort užívání zděného domu je vysoký a hlavně s sebou nese tak velké finanční výdaje na údržbu jako u dřevostavby. Ve zděném domě je také snazší sestavit vybavení – armatury v koupelnách, kuchyňské linky apod. Montáž nevyžaduje specializované systémy a další výztuhy, které dřevěné technologie mohou potřebovat.