Dřevěný zahradní plot jako funkční doplněk v každé zahradě

Dřevěný zahradní plot jako vystřižený z amerického filmu, který zachycuje nějaké klidné předměstí, je snem mnoha majitelů rodinných domů nebo zahrad. Proměňte tento sen ve skutečnost. Ať už se vám líbí ploty přírodní hnědé nebo třeba bílé, výsledek bude jistě každý den těšit vaše oko při pohledu z okna nebo při procházce či práci na zahrádce.

Zahradní plot jako dekorace

Plotové latě s výškou nepřesahující jeden metr jsou skvělou volbou pro dekoraci zahrady. Můžete jimi opticky předělit jednotlivé části vaší zahrady – altán, ovocný sad, zeleninovou zahradu, dekorační zahradu, skalku, a vytvořit tak jakési zóny, mezi kterými lze snadno chodit. Nízký dřevěný plot vypadá skvěle i při hranici pozemku, který je oplocen obyčejným pletivem nebo živým plotem.

Funkční plot

Funkční dřevěný plot by měl být vyroben z masivnějšího dřeva – měl by mít ideální betonový základ, ve kterém jsou zapuštěny ocelové stojiny. Následně se může konstrukce vytvořit ze dřeva. Pokud trváte na dřevěném základu a dřevěných stojkách, doporučujeme použít akátové kůly, které se dodatečně natřou gumoasfaltem, díky čemuž by ani v zemi neměly hnít a měly by vás přežít. U akátu však počítejte s vyšší cenou za materiál.

Proč právě dřevěný plot

Dřevěný plot vypadá skvěle všude – na venkově i v městské zahradě. V dekorativním koutku, ale také v zeleninové zahradě. Perfektně vypadá na terase, v altánku, ale také na ranči jako ohrada pro koně. Pokud je dřevo správně ošetřeno, vydrží vám i venku na slunci a dešti desítky let. Důležitý je i výběr materiálu, jelikož některé druhy dřeva jsou do exteriéru vhodnější než jiné.

Kombinace dřeva a jiných materiálů

Dřevěný plot můžete mít také na zmíněných betonových a ocelových základech. Existuje však také další forma, která vypadá skvěle. Betonová zeď o výšce jeden metr vybudovaná z okrasných bedních tvárnic, která má každé 2 metry své délky sloupky vytažené do výšky dvou metrů. Tato okna, která mezi sloupky vzniknou, lze vyplnit svařovaným pletivem, hliníkovými panely, ale i dřevěnými prkny. Dřevo v kombinaci s betonem vypadá opravdu skvěle.