Jak na minimalismus v domě

Minimalismus je jedním z moderních stylů v bydlení. Využívá neutrální barvy a střídmost ve výběru dekoračních prvků. Je vhodný pro každého, kdo má rád vzdušnost a spoustu prostoru. Co všechno do interiéru přináší, se dozvíte v následujícím článku.

Nadčasový nebo chladný

Na ty, kteří dávají přednost útulně zařízenému interiéru, může minimalismus působit poněkud chladným dojmem. Tento styl proto bude vyhovovat těm, kdo hledají nadčasovost, eleganci a vzdušnost. Minimalismus v zařizování dává slovu prostornost nový rozměr.

Nábytek se nese v několika barvách. Využít můžete bílou, šedou a její odstíny. Pro zútulnění místností jsou vhodnými odstíny krémová, béžová nebo cappuccino či přírodní odstíny hnědé. Takovými barvami navíc celý interiér prosvětlíte. Pro vytvoření kontrastu sáhněte po černé.

Mnoho možností pro kombinaci

Minimalismus vytváří nesčetné možnosti pro kombinování. Do místnosti tak můžete vpustit vhodný barevný akcent. Pro tento účel vyberte doplňky v jedné barvě v maximálně dvou odstínech. Minimalismus vás potěší i svou nadčasovostí. Pokud vás pohled na zařízení místnosti omrzí, nebudete muset měnit nábytek. Vyměníte jen doplňky.

Minimalismus dává vyniknout originalitě

U tohoto stylu zařízení je důležité vybrat vhodné barvy podlahy a stěn. Vybírejte podle toho, kterým prvkům interiéru chcete dovolit nejvíc vyniknout. Stěny by se měly nést v neutrálním odstínu. Vyniknout by měl vybraný designový nábytek, luxusní svítidlo nebo ručně malovaný obraz. Důležitým prvkem je podlaha – ta by měla být sladěna i mezi jednotlivými místnostmi. Důraz jí dodáte kusovým kobercem.

Vše je uklizeno

Minimalismus ocení i hospodyňky. Celý prostor působí uklizeno. Minimum dekoračních prvků vás odlehčí od potřeby utírání prachu na obrázcích, fotografiích, svícnech či soškách. Namísto dekorací najdete v takovém interiéru pokojové rostliny, spoustu volného místa k pohybu a spoustu světla.