Jak provést vnitřní metamorfózu

Mnoho lidí při plánování rekonstrukce bytu přemýšlí, jak jej oživit a dát mu nový charakter. Existuje mnoho důmyslných řešení, díky kterým může interiér zcela změnit svůj styl bez vysokého finančního příspěvku. Velmi často můžeme změnou barvy vybraných prvků dosáhnout úžasných efektů. Dobrá metamorfóza je taková, při které se vychází z toho, co je aktuálně v bytě.

Minimalismus je klíč

Prvním krokem k úspěšné metamorfóze je dobře si promyslet, jaký nábytek je pro nás nezbytný. Stává se, že právě přílišné vybavení a doplňky činí byt méně atraktivním. Vyplatí se schovat do sklepních skříní, které nepoužíváme. Když vyčistíme prostor od nepotřebných prvků – figurek, ozdob, kartonů vybavení, starých hrnců a nádobí, které již nepoužíváme, můžeme přejít k další fázi.

Co dělat s přebytečnými věcmi

Velmi dobrým řešením, jak se zbavit nepotřebných prvků, je schovat je do krabic nebo kartonů. Pro lidi, kteří chtějí interiér oživit, budou dobrou volbou intenzivní barvy (např. zelená, modrá nebo žlutá), univerzálním řešením pak bude odstín černé, který „zapadne“ do každého interiéru. Vyplatí se také všechny kabely schovat pod koberec nebo je uzavřít do vlastnoručně vyrobených krabic. Skrytím nepotřebných věcí se interiér stane přívětivějším. Odborníci na feng shui by to nazvali procedurou zaměřenou na pozitivní proudění energie v místnosti, díky níž se členové domácnosti cítí lépe.

Cesta do ošklivé koupelny

Když se nastěhujeme do bytu, který vyzdobil někdo jiný, může se stát, že nám nevyhovuje design interiéru. Standardní koupelnu tvoří dlaždice, které lze snadno překrýt barvou. Univerzální a zároveň moderní volbou bude šedá a bílá. Obklady se vyplatí natřít šedou barvou a zbytek stěn na bílo. Určitě vyčistí každý prostor a dodá mu originální výraz. Drobné doplňky můžeme zakoupit ve stříbrné barvě, například nádobku na zubní kartáček, rám zrcadla nebo kontakty. Dalším prvkem, který lze přehodnotit, je sprchový závěs – ke zmíněným odstínům se bude skvěle hodit bílá, šedá nebo černá.

Co dělat se starým nábytkem v kuchyni?

Nejlepší způsob, jak se zbavit nevábného nábytku v kuchyni, je natřít ji bílou barvou. Perfektní bude matný lak, který každé skříni dodá moderní charakter. Ve stavebnictví snadno najdete látky odolné vůči vlhkosti.

Bílá barva je vždy v módě

Jak to, že architekti stále velmi často volí bílou barvu? Především proto, že interiér opticky zvětšuje a dodává mu lehkost. Je ideální do malých bytů a stísněných místností. Bílá je tak univerzální, že se hodí ke všemu.