Domov pro velkou rodinu – na co nezapomenout

Vybrat ten správný bytový design pro velkou rodinu není snadný úkol. Musíme zvážit mnoho faktorů, požadavků a chutí. Zvládnout toto téma sami je těžké, proto přicházíme na pomoc. Zjistěte, na co je třeba pamatovat při výběru návrhu domu pro velkou rodinu.

Prostor je nesmírně důležitý

Individuální prostor pro každého z členů domácnosti je základem, na který musíme pamatovat při výběru návrhu budoucího domu, pokud nám záleží na pohodě celé rodiny. Každý člověk by měl mít svůj „koutek“ v podobě vlastního pokoje, kde může pracovat nebo studovat a trávit čas jen sám se sebou. To je nesmírně důležitá otázka, na kterou by se nemělo zapomínat.

Kolik koupelen si vybrat v domě

Při navrhování domu pro velkou rodinu pamatujte, že jedna koupelna nemusí stačit. Při provádění ranní toalety před školou nebo prací záleží každému členovi domácnosti na čase. Naši pohodu také nepříznivě ovlivňují pokusy nás spěchat ze strany ostatních lidí čekajících na záchod.

Jak se tomu tedy vyhnout a připravit se na povinnosti bez stresu a klidu? Odpověď je velmi jednoduchá – vyberte si design více koupelnového domu. Ušetříte si tak ranní strach z pozdního příchodu do školy nebo práce a zefektivníte a zklidníte používání koupelny doma. Doporučuje se zahrnout do návrhu alespoň 2 koupelny. Velkým plusem bude i samostatné WC. Toto řešení ocení jak členové domácnosti, tak hosté, kteří nebudou muset využívat vlastní koupelnu obyvatel.

Dům pro velkou rodinu – využití podkroví

Dům pro velkou rodinu nemusí být plošně obrovský. Můžete využít využitelné podkroví a snadno vytvořit místnosti, které navíc zpestří prostor v domě. Bude to fantastické místo pro další ložnice a toaletu pro lidi, kteří budou bydlet v pokojích v podkroví. Díky tomu bude mít každý své individuální místo, kde bude plně sám sebou. Využitelné podkroví je také perfektním místem pro vytvoření společného prostoru, který sblíží členy domácnosti a umožní jim trávit více času spolu.

Co dalšího byste si měli zapamatovat

Pokud bydlíme v jednom domě s vícegenerační rodinou, musí být pokoje pro seniory umístěny v přízemí. Vylézt každý den po schodech do ložnice pro ně může být výzva a problém a jejich zdraví by nemělo být namáháno. Musíme se také starat o plně vybavenou koupelnu relativně blízko ložnice.

Zapomenout nelze ani na nejmladší. Pokud jsou v rodině děti, je třeba myslet na velkou, zajímavě upravenou zahradu, kde si ti nejmenší budou moci bezpečně hrát a užívat si počasí pod dohledem dospělých. Doma bude vítána i péče o místo na hraní. K tomuto účelu můžete využít podkroví.