Nápady do kuchyně

Kuchyně je jednou z místností v domě, kde trávíme nejvíce času. Proto stojí za to věnovat zvláštní péči jeho vzhledu. Nezáleží jen na nábytku a individuálním vybavení, ale také na tom, jak byly dokončeny stěny. Níže uvádíme šest zajímavých návrhů, mezi nimiž každý majitel domu najde něco vhodného pro sebe.

Dekorativní omítka

Je to skvělá alternativa k tapetám a tradičním nátěrům. Tenkovrstvá dekorativní omítka dodá stěně přirozenou strukturu, která může připomínat žulu. Aby se však jeho povrch příliš rychle neznečistil, měl by být použit těsnicí prostředek. Podklad, na který se omítka klade, musí být také dokonale rovný. Jakékoli zbytky barvy jsou nepřijatelné – nepříznivě ovlivní trvanlivost omítky.

Dřevěné stěnové panely

Ještě nedávno jsme si neuměli představit, že by se stěny v kuchyni, na které cákají kapky vody a tuku, daly obložit dřevem. Dnes je to díky materiálům podobným dřevu a laminátům podobným dřevu možné. Dokážou zakrýt stěny kuchyně nejen nad pracovní deskou, ale i nad sporákem a dřezem. Stěna v kuchyni pokrytá materiálem imitujícím dřevo hřeje a dodává kuchyni nový, klidnější charakter, kuchyň je tak útulnější a hřejivá. Nejlevnější cestou budou oblíbené laminátové stěnové panely. Aby se stěna v kuchyni snáze udržovala v čistotě, po položení panelů by měly být dodatečně nalakovány.

Keramické dlaždice

Jedná se o nejoblíbenější materiál, který lze nalézt ve většině polských kuchyní. Dlaždice mají mnoho výhod. V první řadě jim neškodí vysoká teplota, zvýšená vlhkost a neustále plovoucí tuk v kuchyni. Dlaždice se přitom velmi snadno čistí. Obklady se v drtivé většině případů pokládají na stěnu nad pracovní desku. Mezi nepochybné přednosti tohoto materiálu patří také spousta vzorů, barev a velikostí, ve kterých jsou dostupné. Při rozhodování o keramických obkladech v kuchyni stojí za to pamatovat pouze na hladké. Hrubý povrch je mnohem náchylnější k nečistotám, které mohou být obtížně odstranitelné.

Malovaní

Jednoduchý, klasický způsob, jak během okamžiku dokončit kuchyňské stěny. Nanášení barvy není obtížné a nevyžaduje žádné speciální dovednosti. Navíc je zde obrovský výběr barev a odstínů, díky kterým si snadno vyberete barvu dokonale vyhovující vašim očekáváním a preferencím. Musíte však pamatovat na to, abyste si v kuchyni dali omyvatelné a voděodolné barvy. Díky tomu je při zašpinění budete moci bez obav prát. A v kuchyni to opravdu není tak těžké.

Nástěnná malba

Toto řešení bylo módní koncem osmdesátých let. Dnes se opět vrací. Při výběru fototapety do kuchyně je třeba pamatovat pouze na to, že by měla být vyrobena z materiálu odolného vůči vlhkosti a nečistotám. Nejlepší v kuchyni jsou ty fototapety, které můžete snadno umýt. Při jejich umístění nad pracovní desky musíte počítat s možností silného znečištění.

Dekorativní sklo

Je to skvělé řešení pro všechny, kteří ocení originální aranžérské materiály, funkční a zároveň efektní. Sklo je stále častěji voleno jako alternativa k tradičním keramickým obkladům. Tento typ materiálu vypadá moderně a navíc se extrémně snadno čistí. Je také odolný a odolný vůči nečistotám, nepoškodí ho horká pára ani studená voda z kohoutku.

Množství řešení znamená, že kuchyni lze zařídit podle vlastního vkusu a preferencí. Díky tomu má šanci stát se skutečným srdcem domu. A to bez zbytečné námahy a přehnaných kombinací.