Jak ochránit svůj domov, když odcházíte

V období dovolených často opouštíme dům a odcházíme na zasloužený odpočinek – často i na dva až tři týdny. Období našeho odjezdu je bohužel příležitostí i pro zloděje, kteří počítají s delší nepřítomností domácnosti. Žádná ostraha nám samozřejmě nezajistí 100% ochranu před pokusem o vloupání, ale díky vhodnému jednání máme šanci zlodějům co nejvíce ztížit přístup do domu. Je důležité, aby návrhy domů zohledňovaly ochranu proti vloupání již ve fázi plánování stavby.

Ochrana proti vloupání – na co pamatovat ve fázi výstavby

Důležitou roli při zabezpečení nemovitosti hraje vstupní brána a vrátka, která by měla být vybavena kvalitními zámky. V praxi se stanou pro nezvaného hosta první překážkou, která ho může účinně odradit od dalšího jednání. Dalším krokem by měl být výběr dveří proti vloupání s příslušnými schváleními. Poslední údaje ukazují, že lupiči se do domu stále častěji dostávají okny, a proto by měli mít i příslušné certifikáty. S výběrem správných modelů pomohou architekti, kteří vytvoří projekt domus polu s výběrem vhodných dokončovacích prvků pro danou nemovitost. Také je dobré instalovat rolety proti vloupání. Vyplatí se také chránit v případě vlastní neopatrnosti a nainstalovat automatické zavírací zařízení u oken. Díky tomu se automaticky zavřou, i když jedeme na dovolenou ve spěchu. Automatizovaná ochrana proti vloupání je jedním z nejúčinnějších způsobů zabezpečení vašeho domova.

Moderní ochrana proti vloupání

Zloději často používají interkom, aby se ujistili, že budova je skutečně prázdná. Zajímavým zařízením, které nám je pomůže vyvést z omylu, je interkom s funkcí Skype. S jeho pomocí získáme automatické video spojení s osobou před bránou. Rovněž stojí za to souhlasit s architekty, že návrh domu by měl zahrnovat automatizaci osvětlení. Díky tomu se světlo rozsvítí v časech, které si stanovíme, a napodobí naši přítomnost při odjezdu. Moderní ochrana proti vloupání jsou to i alarmy – nejlepší je rozhodnout se pro instalaci plně automatizovaného poplašného systému, který nám v případě potřeby zašle informaci o ohrožení pomocí SMS. Můžete také přemýšlet o instalaci moderních zámků s přístupem na internet, které budou zaznamenávat pokusy o jejich otevření.

Na závěr stojí za zmínku trezory, kam si můžete na dovolené uložit cennosti. Návrh domu vytvořený architekty by měl zohledňovat přítomnost řádně zabezpečeného objektu – zapuštěného do zdi nebo do podlahy. Jen takové řešení ochrání trezor před odstraněním zlodějem. Navzdory zdání nemusí být účinná ochrana proti vloupání drahá a díky pomoci zkušeného projektanta se nám podaří vytvořit plán výstavby nemovitosti s ohledem na účinná bezpečnostní opatření.